Polecamy

Najlepsze pomysły na gry ze znajomymi

Najlepsze pomysły na gry ze znajomymi
Gry
|
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wspólnie spędzony czas ze znajomymi zawsze jest czasem miłym i przyjemnym. Aby po takim spotkaniu zostało nam wiele wspomnień, warto pomyśleć nad ciekawymi grami towarzyskimi, które z pewnością urozmaicą czas Tobie i Twoim znajomym.

Jak wybrać grę towarzyską?

Wiele zależy od tego, jakie relacje mamy z naszymi znajomymi. Jeśli są to bliżsi nam przyjaciele, możemy zagrać w gry, które są przeznaczone bardziej dla dorosłych graczy, np. prawda albo wyzwanie. Niektóre z takich gier wymagają również bliższego kontaktu, np. twister, dlatego warto pozostawić je na spotkania z najbliższymi przyjaciółmi. Jeśli nie znamy niektórych osób z imprezy i dopiero się poznajemy lub jesteśmy jedynie znajomymi, warto wybrać neutralne gry, np. kalambury, czy państwa i miasta. Dzięki nim na pewno nie popełnimy towarzyskiej wpadki, a będziemy bawić się równie dobrze.

Jakie gry towarzyskie wybrać?

Bardzo popularną grą towarzyską na imprezach jest Beer Pong. Jest on zaczerpnięty z amerykańskich seriali o nastolatkach, ale chętnie grają w niego również dorośli w Polsce. Do gry będziemy potrzebowali pustego stołu, dwudziestu kubeczków oraz jednej piłeczki pingpongowej. Kubki z nalanym do niego piwem rozstawiamy po obu stronach stołu i pozostawiamy wolne miejsce po środku. Czasem kubki ustawiane są w formie piramidek. Po obu stronach stołu stoją przeciwnicy, których zadaniem jest wrzucenie piłki do kubeczka przeciwnika. Jeśli im się to uda, przeciwnik musi wypić piwo z tego kubka, do którego wpadła piłeczka.

Do kubeczków nie musimy wlewać alkoholu, ale najczęściej nalewane jest do nich właśnie piwo, stąd angielska nazwa tej gry – Beer Pong.

Inną bardzo popularną grą jest poszukiwanie skarbu. Gra polega na schowaniu wybranego przedmiotu w tajemniczym miejscu. Należy podzielić się na dwie grupy, które będą zajmowały się poszukiwaniem ukrytego przedmiotu. Jedna osoba jest wyłączona z poszukiwań, ponieważ to ona ukryła „skarb”. By pomóc oby grupom w jego odnalezieniu, osoba chowająca go powinna w różnych częściach domu pozostawić specjalne karteczki ze wskazówkami. Aby dodać nieco emocji poszukiwaniom, za znalezienie skarbu powinna być nagroda. Można również zorganizować poszukiwanie skarbu na czas.

Popularne planszówki na imprezy

Ponieważ nie każdy ma dość inwencji i wyobraźni, by samodzielnie wymyślić grę towarzyską, można również wybrać gry planszowe dla dorosłych. Najpopularniejszą grą jest oczywiście Monopoly. Wielu dowcipnisiów traktuje tę grę jako przyczyną zakończenia wielu przyjaźni. Oczywiście w waszym przypadku nie musi tak być, jednak Monopoly zawsze wywołuje wiele emocji. W grze powiększamy swój  majątek kupując nowe budynki.

Możemy jednak szybko go stracić, trafiając na pole z budynkiem przeciwnika lub z podatkami. Istnieje również pole, przez które możemy trafić do więzienia. Gra na pewno sprawi, że całe nasze towarzystwo będzie świetnie bawiło się na imprezie. Inną bardzo popularną grą planszową jest Scrabble. Gra składa się ze specjalnych klocków z literami oraz planszy, która jest bardzo podobna do krzyżówki. Ma pola, na których układamy litery. Każdy z uczestników zabawy układa słowa tak, by mieściły się w polach, a także pasowały do liter już ułożonych na planszy. Wygrywa osoba, która ułoży najdłuższe słowa oraz pozbędzie się wszystkich klocków z literami.

Oczywiście bardzo dobrym pomysłem jest również gra w kalambury, polegająca na odgadywaniu haseł lub  tytułów filmu po podpowiedziach osoby, która wymyśliła hasło. Można gestykulować, ale osoba wymyślająca nazwę nie może nic powiedzieć. To wspaniała zabawa zarówno dla dorosłych, jak i nieco młodszych osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odkrywanie uroków pieszych wędrówek – sekrety i porady dla miłośników trekkingu
|
Odkrywanie uroków pieszych wędrówek – sekrety i porady dla miłośników trekkingu
Przygotuj się do odkrywania cudownych krajobrazów pieszymi szlakami. Zapisz porady i tajemnice trekkingu, które pomogą Ci bezpiecznie i wydajnie poznawać naturę.
Odkrywanie tajników domowej produkcji serów: przewodnik dla miłośników mlecznych smaków
|
Odkrywanie tajników domowej produkcji serów: przewodnik dla miłośników mlecznych smaków
Zanurz się w fascynujący świat domowej produkcji serów, poznaj przepisy, techniki i porady, które uprzyjemnią Ci tę kulinarne podróż. Wypróbuj smak prawdziwego, domowego sera!
Tworzenie własnej domowej mini-piekarni: poradnik dla początkujących piekarzy
|
Tworzenie własnej domowej mini-piekarni: poradnik dla początkujących piekarzy
Odkryj tajniki pieczenia domowego chleba z naszym poradnikiem. Naucz się tworzyć swoją mini-piekarnię krok po kroku.